PAF 2018: Nelidské umění

6. 12. 2018 – 28. 2. 2019

kurátoři_Barbora Trnková & Tomáš Javůrek
Výstava je součástí programu PAF Olomouc 2018 a kromě vašich osobních spořičů ji lze zhlédnout rovněž v Olomoucké Galerii U Mloka PAF 2018 | Inhuman Art / Nelidské umění a na Konviktu ve festivalovém Press centru.

 

ScreenSaverGallery je jedinou světovou on-line galerií současného digitálního umění využívající potenciálu spořiče obrazovky.
Program (ke stažení na http://screensaver.metazoa.org/) využívá nečinnosti počítače a skrze spořič obrazovky vytváří portál do světa současného umění.

 

Svým důrazem na kontext počítače jednak jako virtuálního prostoru, jednak jako fyzického objektu, stojí tato galerie na rozhraní virtuálního a reálného světa; manifestuje a symbolizuje řadu protikladů, kterých jsme dennodenně součástí. Tato laboratoř pro prezentaci digitálního diskurzu se stala výchozím bodem pro umělecké, kurátorské nebo edukační experimenty v intimních i společenských situacích, ve kterých se galerie formou obrazovky počítače ocitá. Prostřednictvím ambientního módu screensaveru dochází ke vzájemné aktivaci fyzického a virtuálního prostoru, dialogu mezi digitální prací a kontextem jejího dějiště. Ve ScreenSaverGallery byla realizována celá řada mezinárodních výstavních i kurátorských site specific projektů.
Výstavní projekt Nelidské umění je zaměřen na prezentaci uměleckých děl primárně adresovaných nelidskému divákovi. Předmětem zájmu jsou procesy vzniku uměleckého díla v rámci představy, že toto dílo vzniklo vzájemnou spoluprací jak lidských, tak nelidských entit.

 

LIST OF PARTICIPATING ARTISTS:

&,
!MEDIENGRUPPE BITNIK & Low Jack
5D kolektiv (Nikol Štrobachová, Markéta Slaná, Kryštof Novák, Marketa Kilhof)
Darina Alster
Altai (Qiao Lin, Paul Heinicker, Daria Stupina, Lukáš Likavčan, Araújo Sandra)
Jana Bernartová
Fair Brane
Dávid Brna
Andreas Bunte
Osvaldo Cibils
Mitchell Craft
Sandrine Deumier
Concha García
Lenka Glisníková & Tania Nikulina
Nadim Choufi
Pavel Karafiát
Lenka Klodová & Jaroslav Žváček
Karolína Kohoutková & Petra Daneková
Lukáš Kováčik
Erica Lapadat-Janzen
Zoe Li
Echo Can Luo
Nicolas Maigret
Franz Milec 
NEAT Vehicles
Aaron Oldenburg
Kača Olivová
Eulalie Polne & Markéta Marešová
Sakrowski
Julie Slauka
Matěj Smetana
Marie Louise Juul Søndergaard
Anna Stepanova
Veronika Švecová
Sandra Svobodová
Suzanne Treister
Tomáš Vavříček
Xin Xin
Zhenzhen Qi
Joanna Zylinska